דף הבית   |   מי אנחנו   |   צור קשר
 קריאה   כתיבה   אותיות הפלא   חשבון עם פגבג   הרצאות   קישורים   הורדות   הזמנה מאובטחת 


הורידו את אותיות הפלא ל-10 הפעלות חינמיות!

גם ההרצאות האינטרנטיות חינמיות:

כדאי לעקוב אחר הפרסומים שלנו לסדרת ההרצאות אינטרנטיות בנושאים שונים הקשורים לקריאה: רכישת קריאה, שטף קריאה, הכנה לכתה א', קבוצות קריאה ועוד.

לצפיה בהקלטה של מבחר וובינרים קודמים. אתם יושבים בבית עם הקפה או התה שלכם ומאזינים להרצאה ...

אותיות הפלא - תוכנה מצויינת להקניית הקריאה בבתי ספר גם בעזרת לוח חכם ומקרן.

המשחקים באותיות הפלא מגייסים את כל החושים להצלחה במשימה, ולכן מתאימים מאוד כהכנה לכתה א' וכמובן גם במהלך השנה.

הורים לילדים שזקוקים לחיזוק בנושאי הקריאה בכל גיל מוזמנים ליצור איתנו קשר.
שיחת טלפון נעימה תוביל לפתרון!
04-9947780

אותיות הפלא בגן לילדים הגן הזקוקים לאימון של המודעות הפונולוגית שלהם.

תולעת ספרים - לילדים בוגרים יותר שזקוקים לחיזוק בקריאה.

גשר לקריאה
תכנית טיפולית מיוחדת לילדים מתקשים בקריאה בתוך בית הספר. השנה הצטרפו לפרוייקט בתי ספר בנצרת עילית.
עוד על גשר לקריאה...

פגבג כפול שבע לתרגול יעיל של לוח הכפל.

כיתבו סיפורים באותיות הפלא ושילחו אותם
למועדון הסיפורים של לומדע.הרשמו לרשימת התפוצה
קבלו מאיתנו טיפים איך ללמד בעזרת התוכנות ומידע על עדכונים
דואר אלקטרוני
שם
תגיות   הורידו את אותיות הפלא לנסיון   מודעות פונולוגית   מהי קריאה?   מוכנות לכתה א'   שטף קריאה   לוח הכפל   דפי עבודה לכתה א' בחשבון חינם  


 
 

אותיות הפלא 

סביבה ממוחשבת פתוחה לרכישת הקריאה

מאת: רחל שני, מפתחת אותיות הפלא

בשלבים הראשונים של לימוד הקריאה על התלמיד להכיר את העיקרון האלף-ביתי, דהיינו, לרכוש מודעות אורתוגרפית וליצור את הקשר בינה לבין המודעות הפונולוגית שאמורה להיות ידועה לו מגיל צעיר יותר. במילים אחרות עליו להיות מסוגל לזהות את האותיות וסימני הניקוד, לפענח אותם  כצלילים שמוכרים לו מחיי היום יום. 


להורים ולמורים
מאמרים
מן העיתונות
מה בתוכנה?
סיפורי הצלחה
מועדון הסיפורים
ממליצים
היכן להשיג?
קישורים
  התהליך מורכב מאוד ולכן ילדים רבים, כולל ילדים בעלי רמת אינטליגנציה גבוהה, נתקלים בקשיים בזמן לימוד הקריאה. קשיים בלימוד הקריאה עלולים לגרור אחריהם קשיים בתחומים רגשיים וחברתיים ואלה עלולים לגרום נזקים ארוכי טווח לילדים. "אותיות הפלא" היא תוכנה שנכתבה כדי לאפשר לילדים לרכוש את הקריאה באופן טבעי, לא מאיים ומבטיח הצלחה במשימה

הגישה הפונטית, שהוכרזה כגישה הנכונה על ידי משרד החינוך, שימשה אבן בסיס לפעילויות השונות המרכיבות את התוכנה. נבנתה סביבה עשירה המאפשרת ל"שחק" באותיות ובסימני הניקוד וליצור צליל בצורה פעלתנית, על ידי צירוף של אות וסימן ניקוד. מתוך הבנה שהמודעות הפונולוגית והמודעות האורתוגרפית יכולות לחזק זו את זו, שתי מיומנויות אלה נלמדות במשולב. שומעים את הצליל ורואים את הצירוף של האות וסימן הניקוד היוצרים יחדיו את הצליל. הצליל המופק על ידי המחשב מאפשר בניית מנגנון בקרה עצמית של התלמיד על הכתיבה שלו.

"אותיות הפלא" היא כלי פתוח, המאפשר לכוון את התכן והקצב של הלימוד ולהתאימם לכל תלמיד. בממשק נוח ניתן לסמן מהם האותיות וסימני הניקוד שהתלמיד כבר מכיר. קריטריונים אלה יכתיבו לתוכנה אילו מילים, מתוך מאגר המילים העשיר שבתוכנה, לשתף בפעילויות השונות.

מנקודת הראות של המורה התוכנה צריכה ללמד. מנקודת הראות של התלמיד היא צריכה לגרום להנאה. צירוף ה"אינטרסים" האלה יוצר תנאים ללמידה משמעותית. קרון "כל-הכבוד", מחיאות כפיים, גלגל מסתובב וגרפיקה נעימה הם אלמנטים שמשלימים את המעגל, ומושכים את הילד לתרגל יום יום. גם ילדים שיש להם קשיים, ומחוייבים בגללם לשעות תרגול רבות כדי להשיג את המטרה, נהנים לשחק במשחקים השונים, לכתוב סיפורים, לשמוע חיזוקים חיוביים, ולהתקדם ברכישת המיומנות שכל ילד מבין את חשיבותה.
 
   
   
  מי אנחנו?     צור קשר  

  054-4212-942