דף הבית   |   מי אנחנו   |   צור קשר
 קריאה   כתיבה   אותיות הפלא   חשבון עם פגבג   הרצאות   קישורים   הורדות   הזמנה מאובטחת 
רחל שני ממצפה אבי"ב וחברתה לאה שמולובסקי מחיפה פיתחו את אותיות הפלא ותולעת ספרים שתי תוכנות מצויינות ללימוד קריאה

עוד מעט יגיע החופש הגדול, וזה בדיוק הזמן להתמסר לסייע לילד בלימוד מיומנויות קריאה. אותיות הפלא ותולעת ספרים- הן תוכנות ללימוד קריאה שפיתחו רחל שני ולאה שמולובסקי, תימכרנה לצרכן הפרטי, לאחר הרצה מוצלחת במערכת החינוך .

ממצוקה להצלחה רחל שני ממצפה אבי"ב, רעייתו של רון שני המועמד לראשות המועצה האיזורית משגב, ולאה שמולובסקי מחיפה, הן שתי אמהות שכל אחת חיפשה, בנפרד, מוצא לבעיית הקריאה של הילדים הפרטיים שלה. לאור ההצלחה עם הילד הפרטי, פיתחו כל אחת מהן תוכנה חווייתית, עשירה ומגוונת .
רחל שני פיתחה את אותיות הפלא, המיועדת לגילאי גן וכיתה א' ומביאה את חוויית ראשית הקריאה
לאה שמולובסקי פיתחה את תולעת ספרים, המיועדת לילדים, גם בכתות גבוהות יותר, שכבר רכשו את הבסיס, אך עדיין קריאתם איטית ולא שוטפת. השתיים שהן חברות, מבטיחות כי התוכנות משלימות זו את זו ומעניקות חוויה מושלמת של תהליך רכישה ושיפור הקריאה ומבטיחות הצלחה .

חווית לימוד משותפת עם הילדים התוכנות הן חוויתיות, מאתגרות ומכילות מגוון עשיר של פעילויות. העובדה כי תהליך לימוד הקריאה נעשה בעזרת משחקים משעשעים, מקלה מאוד על הילד. התוכנות תומכות בשיטות לימוד הקריאה המבוססות על הגישה הפונטית. לומדים את האותיות, מצרפים את סימני הניקוד, מצרפים צלילים למילה ומילה למשפט. רק אחר כך מתחילים לקרוא מילים שלמות ומשפטים ברצף. שתי התוכנות תואמות את תכנית הלימודים לקריאה ולכתיבה של משרד החינוך. מסבירות לאה משובל ורחל מלומדע: "בסוף כתב א' מצפים מהילד שידע לקרןא באופן שוטף ויבין את הכתוב. רב הילדים יצליחו בקצב זה או אחר לרכוש את יכולת הקריאה. לעומתם, לחלק מן הילדים, שגם הם ילדים חכמים, יצירתיים ומקסימים, מהווה עולם האותיות, המילים והמשפטים עולם עלום שאין הם מתחברים אליו. בי האותיות והצלילים אינם הופכים לטקסט אחד ברור ומובן.
הקושי לילדים אלה הופך עד מהרה ללא נעים ומתסכל. הם אינם יכולים ליהנות מבית הספר כשאר הילדים ולעיתים יכריזו חרם על הלימודים. אפשר להבין אותם, עם זאת, כדאי שכל הורה ידע שאסור להתייאש. התוכנות שפיתחנו הן דרך מצויינת, נעימה ומבטיחה להתגבר על הבעיה וזאת במחיר שווה לכל נפש. גם אם המסע מייגע לעיתים, התוכנות מאפשרות להורים ליצור חווית לימוד כיפית בסביבה תומכת וסובלנית של המשפחה. ה"משולש" הנוצר בין הורה-ילד-מחשב הופך את ההורה לשותף בחווית הלימוד. בטחונו העצמי של הילד יתחזק והוא יצליח במשימה".

לאתר שובל - תולעת ספרים

לאותיות הפלא - דף ראשי

באדיבות "חוצות הגליל"
מספרת רחל שני מ"לומדע:"
אוהד (שם בדוי) ילד בן 9, סיים את כיתה ג' ללא ידע כלשהו בקריאה.
הגעתי לביתו בין אזעקה לאזקה בעיצומה של מלחמת לבנון השניה, והבנתי שעלי להתחיל ללמד אותו ממש מן ההתחלה. אוהד שיחק בהדרכתי בפעילויות של אותיות הפלא. לאחר שעות ספורות של עבודה מרוכזת בעזרת התוכנה, הבנתי שהילד קלט את העיקרון האלף ביתי.
הצעתי לאוהד לכתוב סיפור, זו הפעם הראשונה בחייו. אוהד התגלה לי כילד מאוד יצירתי בהבעה בעל פה וכתב סיפור קצר בחרוזים:
הגמד מחיעזר אוהב גזר
פגש חמיעזר את סבא אליעזר
אמר מחיעזר לסבא אליעזר:
בא נאכל ביחד גזר
אוהד התגבר על מחסום הקריאה, הוא מתמודד עם הכנת שיעורי בית ונהנה לקרוא סיפורים.
מספרת יעל, אמא לילדה לקויית למידה: לפני שהתוודענו לתולעת ספרים , ניסינו להיעזר בתוכנות קריאה אחרות הקיימות בשוק. ביתנו למדה להפעיל את התוכנות האלה, אך למעשה לא התקדמה כלל בקריאה עצמה. תוכנת לולעת ספרים הביאה למהפך בלימוד הקריאה של ביתנו. זו איננה תוכנה סגורה, אלא כלי עבודה. אני מזינה ביחד עם בתי סיפורים קצרים ונחמדים שהיא בוחרת או טקסטים משיעורי הבית, ומיד הכל זמין לקריאה מותאמת, להכתבה ולמשחקים השונים. כל הורה לילד לקוי למידה יודע על בשרו עד כמה תהליך לימוד הקריאה קשה, מתסכל ומייגע. כאן אתה מקבל כלי שמלווה את התהליך ו"צומח" ביחד איתו, מעודד ומאיץ אותו, וכל זאת בהתאמה מירבית לקשיים של הילד שלך, ולעולם התוכן שלו.

אלו דוגמאות של ילדים שהיו להם קשיים והתגברו עליהם. לאה ורחל מזמינות את כל הילדים להנות מהתוכנות: ילדים שעולים לכתה א' וילדים בגילאי בית ספר שצריכים לחזק את מיומנות הקריאה שלהם.
  מי אנחנו?     צור קשר  

  054-4212-942