דף הבית   |   מי אנחנו   |   צור קשר
 קריאה   כתיבה   אותיות הפלא   חשבון עם פגבג   הרצאות   קישורים   הורדות   הזמנה מאובטחת 
 מהי כתיבה? 
  מוטוריקה  
  הכנה לכתיבה 
  כתיבת אותיות 
  יצירת צירופים  
כתיבת סיפורים

מתעניינים בתוכנות לומדע?

תוכלו להוריד כל אחת מהתוכנות ולהפעילה שלש פעמים לנסיון.
לחץ פה לדף ההורדות
 

כתיבת אותיות

מאת שרה יעקובי ,מרפאה בעיסוק, מומחית לבעיות כתיבה אצל ילדים ומחברת החוברת "מסגרות ונקודות"

כתיבת אותיות נלמדת בבתי הספר בדפוס ובכתב. רוב האותיות בעברית נכתבות מלמעלה למטה ומימין לשמאל. כתיבה נכונה בכיוון הנכון תכין את הילד לכתיבה מהירה ואטוטמטית ותאפשר לו בבוא העת לכתוב ללא השקעת מאמץ מיותר בכתב אסטתי וקריא. הצלחה בכתיבה, כמו כל הצלחה בלימודים, מקנה לילד ביטחון, ומאפשרת להתפנות למיומנויות קוגניטיביות גבוהות יותר.

לאחר שמוודאים שצורת הישיבה נכונה, וזקופה, הידיים משוחררות וכפות הרגלים מונחות על הרצפה, העיפרון איכותי ומתאים ומנח הידים נכון, אפשר להתחיל ללמוד את צורת הכתיבה של כל אות. על המורה או הגננת ללמד ולהדגים איך כותבים כל אות מספר פעמים ורק אז להתחיל להפעיל את הילד. רצוי ללוות את ההדגמה בהסבר מילולי המשלב מושגים מרחביים: מאין מתחילים, לאן מתקדמים, או קופצים ובאיזה כיוון: למעלה, למטה, ימינה שמאלה, אלכסון

אותיות שקל להפיק.
האות ר' משמשת בסיס לכתיבה של אותיות נוספות
אותיות קשות לכתיבה.
קו אלכסוני וקפיצות עיפרון במהלך הכתיבה


בסופו של דבר נכון להשקיע יותר בכתיבת אותיות הכתב, היות ואלו ישמשו אותנו באופן יומיומי כל חיינו. בחוברת "מסגרות ונקודות" תוכלו למצא אימון מדורג ומובנה, המקיף את כל האותיות בכתב. . לאחר הקנייה המשלבת הסבר מילולי על כיוון הכתיבה, בשלב ראשון מוצגת האות עם מילה המתחילה באותה אות כדי להזכיר לילד את הצליל שלה. אחר כך נותנים לילד לעבור על קו המתאר של האות, ולכתוב את האות בתוך מסגרת. בחוברת תוכלו למצא גם אימונים גרפו-מוטוריים שילדים מבצעים בשמחה.

להזמנת החוברת צור קשר עם שרה יעקוביבתוכנה "אותיות הפלא" מוקדשת פעילות שלמה לנושא כתיבת האותיות בדפוס ובכתב. האות הופכת למבוך שבו יש להוביל את העכבר כדי להשיג את הגבינה. לאחר מכן, מזומן הילד לצייר את האות בעזרת העכבר כל לוח נקי. האימון מביא למודעות לכיוון כתיבה נכון וחייב להשתלב באימון בעזרת עיפרון. במקרים בהם הילד מתקשה, רצוי להוסיף אימון בחומרים נוספים: פלסטלינה, בצק, חול וכו'.

  מי אנחנו?     צור קשר  

  054-4212-942