דף הבית   |   מי אנחנו   |   צור קשר
 קריאה   כתיבה   אותיות הפלא   חשבון עם פגבג   הרצאות   קישורים   הורדות   הזמנה מאובטחת 

 קריאה מהי? 
  מודעות פונולוגית  
  מוכנות לכתה א'  
  לימוד קריאה 
  דיסלקציה  
גשר לקריאה
גם על לוח חכם
סדנת גשר לקריאה
שיטת רביב
נשימה טובההורידו את אותיות הפלא לנסיון
וגם תוכנות נוספות


 

קראו על אותיות הפלא לפני שתחליטו לרכוש

 

מוכנות לכתה א'

 

המעבר לכתה א' מהווה שלב חשוב ומאתגר בחיי הילד, ורצוי שיקרה כשהילד בשל ומוכן הן מהבחינה הגופנית, הרגשית והמוחית. נהוג לכלול במושג מוכנות מדדים מתחומים שונים.

בשלות גופנית

 • יכולת מוטורית מפותחת: הליכה, ריצה, קפיצה, יציבה נכונה, יכולת לשבת זמן ממושך ללא תנועתיות יתר
 • מוטוריקה עדינה: שליטה במערכת השרירים ליצירת תנועות עדינות מדוייקות.

  בשלות ריגשית:
 • יכולת להשתלב בחברה
 • יכולת להשקיע מאמץ לאורך זמן עד להצלחה
 • יכולת להתמודד עם ילדים בעלי רמות שונות

  מוכנות לימודית:
 • הילד צריך להבין את העיקרון האלף-ביתי כדי שיוכל ליישם אותו לשם לימוד קריאה וכתיבה.
 • הילד צריך להיות מוכן לערוך פעולות חשבוניות בחיבור ובחיסור במספרים בתחום העשרת הראשונה.

  לימוד הקריאה נבנה על נדבך הדיבור שכבר מפותח דיו אצל הילדים ועל המודעות לחלקי המילה המדוברת. לאחר שילד יודע לזהות חרוזים, לזהות את הצליל הפותח של המילה, למנות ולזהות את כל חלקי המילה השונים, מתחילים להכיר לו את הצורה הגרפית של האות ושל סימני הניקוד. תוך כדי הלימוד מתפתחת היכולת לבצע תרגום גרפו-פונמי, ובסופו של תהליך הילד מתבונן באות מנוקדת ובאופן אוטומטי חושב על צליל.

  אותיות הפלא
  הבנת המנגנון של חיבור אות לסימן ניקוד ויצירת צליל, ואחר כך צירוף צלילים שונים למלה בעלת משמעות הם שלבים קריטים בלימוד הקריאה ורצוי שייעשו בנינוחות ויאפשרו לילד לחוות את הקריאה בנחת, יאפשרו לילד לטעות, ללמוד מהטעויות שלו ולחוות הצלחה.

  התוכנה אותיות הפלא נבנתה במיוחד למטרה זו. הילד יוכל לשוטט בין מגוון הפעילויות העשיר של התוכנה ולהתנסות בקריאה של צלילים, חלוקת המלה לחלקים, חיבור מילה מחלקיה וכתיבה ראשונית המפיקה את הצליל הנרשם. לילדים שבשלים ללימוד קריאה, זו תהיה העשרה נעימה ודרך נהדרת להתאמן במיומנויות הקריאה הבסיסיות שדרושות לכתה לכתה א'.

  לילדים שאינם בשלים מסיבה זו או אחרת, זו תהיה הזדמנות להשלים את הפער ולהגיע לכתה א' כאשר כבר התמודדו עם הקושי והשלימו את הידע הנדרש לשם התחלת תהליך הקריאה. יש לשים לב שמדובר בילדים בעלי אינטליגנציה תקינה לחלוטין ברוב התחומים שאינם קשורים לקריאה.

  בזכות מנגנוני ההתאמה האישית, התוכנה תוכל לתרום רבות גם לילדים שדורשים טיפול מיוחד מאוד. הורים ומורים רבים כבר הודות לנו על שעות של הנאה והתקדמות משמעותית של הילדים בעזרת התוכנה

  אלף טסט
  הורים רבים מתלבטים אם להעלות את הילד שלהם לכתה א' או להשאירו לשנה נוספת בגן הילדים. החלטות באשר למוכנותם והתאמתם של ילדים למעבר לכתה א' מתקבלות פעמים רבות תוך הישענות על מידע חלקי ונסיבתי בלבד. ילדים רבים נשארים שנה נוספת בגן החובה ללא סיבה מוצדקת, ואילו ילדים אחרים עולים לכיתה א' למרות שאינם מוכנים לכך וללא היכולות הבסיסיות להתמודד עם הדרישות בסביבה הבית ספרית. יתר על כן, גם כאשר מתקבלות החלטות נכונות על ידי ההורים ואנשי המקצוע להשאיר ילד מסוים שנה נוספת בגן, לעיתים קרובות לא מלווה החלטה זו בתוכנית מפורטת המונה את התחומים בהם יש צורך לשפר את מוכנותו של הילד במהלך השנה הנוספת אותה יבלה בגן החובה. מיותר לציין שלהחלטות שגויות או חלקיות משמעויות אישיות כבדות לילדים ולמשפחותיהם.

  אלף טסט הוא כלי נגיש, זול יחסית ומאוד מקצועי. כדי להשתמש בו יש להכנס לאתר, לשלם סכום קטן יחסית, ולאפשר לילד לבצע את המשימות. רצוי לבחור שעה נוחה, בה הילד נינוח, לא עיף וגם לא נמרץ מדי כדי לבצע את האבחון.

  מפגשי הורים ומורים
  אנו מקיימים מפגשים אינטרנטים עם שלומית לויט מעץ החשיבה בהם אנו עוסקים, בין השאר, בהכנה לכתה א' עם דגש על יכולות אורייניות.
  כדי להצטרף לוובינר, צריך להרשם, ולהמתין להודעה שתגיע למייל שלכם עם קישור מתאים, הנפתח סמוך למועד קיום ההרצאה. בדף הבית תוכלו למצא פרטים על הוובינר הקרוב. .

  במפגשים אנו מסבירים מהי הגישה המועדפת לרכישת אבני היסוד של הקריאה, ומדגימים אלו משחקים (מתוך אותיות הפלא ) כדאי לשחק עם הילדים כדי להכין אותם בצורה הטובה ביותר ללימוד הקריאה.
  אחר כך אנו עוברים לטיפול בבעיות שטף קריאה, האופיינית לילדים גדולים יותר. ומדגימים זאת בעזרת התוכנה תולעת ספרים.
  אנו משדרים שניתן ורצוי לטפל בבעיות הקריאה בגיל המתאים. זה אפשרי, למרות שזה לפעמים די קשה.
  אבל תמיד מסב המון נחת לילדים, להורים ולמורים.

 •   מי אנחנו?     צור קשר  

    054-4212-942