דף הבית   |   מי אנחנו   |   צור קשר
 קריאה   כתיבה   אותיות הפלא   חשבון עם פגבג   הרצאות   קישורים   הורדות   הזמנה מאובטחת 

קיבלתי ילד לטיפול קריאה מיומנה של רחל שני, מפתחת השיטה ומטפלת בילדים מתקשים בקריאה
רחל שני: הנתונים הראשונים לא הבטיחו לי גן של שושנים. ליאור בתחילת כתה ב', אך כלל לא קורא ולא מגלה רצון כלשהו לשנות את המצב. להפך, הוא בורח ואינו משתף פעולה בבית הספר.
לא נבהלתי, אבל הבנתי שצריך לעשות איגוף חזק מהצד. משהו שיסיח את דעתו לחלוטין מההתמודדות המצפה לו. הכנתי תכנית ל-12 מפגשים וניסיתי להיות אופטימית. בתום 12 המפגשים ליאור אמור לקרא, אבל במציאות, זה נראה כמעט בלתי אפשרי. הצעתי למשפחה שאקח את ליאור ואחיו התאום לפינת החי במקום מגורי במצפה אביב.
האמנתי שבסביבת בעלי חיים אפשר יהיה לבצע את שלב ההתיידדות עם הילדים. אחיו כבר קורא מדופלם, אבל היה סקרן להתלוות אלינו למסע. הרגשתי שהוא ממש דואג לליאור!
בפגישה הראשונה ניצלתי את הסביבה הטבעית לבדוק את יכולת ההתמדה של ליאור. האם הוא מבין את הנשמע ומשתף פעולה. שני הילדים מלאו ארגז בחרובים שאספו מהעץ והאכילו בהם את בעלי החיים שבפינת החי שלנו במשך שעה תמימה. ניסיתי מדי מספר דקות להציע שנגש "ללמוד אותיות", אבל נתקלתי בסירוב מוחלט.
התחלנו לשחק בפעילויות שמציעה התוכנה "אותיות הפלא". התוכנה מתרגלת בצורה ידידותית את המושגים צליל פותח,צליל סוגר, פירוק של מילה לצלילים ומאפשרת לשמוע את הצליל הנוצר בזמן כתיבת אותיות מנוקדות. תוך כדי משחק,הילדים יכולים לקוט את צורת האות וללמוד איך לתרגם את צורת האות לצליל. אחר כך מצרפים צלילים ונוצרת מילה.
המחסום הקשיח התחיל להתמוסס. במפגש נוסף, לאחר ביקור במגרש משחקים, הסכים ליאור לכתוב בכתב ידו שתי מילים. הוא בחר לכתוב "אני חייזר" כששאל אותי איך כותבים חָ של חייזר, הבנתי שהוא מתחיל להבין את הרעיון איך מרכיבים מילים.לא ניסיתי להבין את המשמעות העמוקה של הרצון להיות חייזר, אבל נרגעתי, הופיע אור בקצה המנהרה...
באחד המפגשים הבאים הבאתי איתי לוחיות קרטון ששימשו אותנו להכנת משחק זיכרון של אותיות. אחיו כתב את האותיות בכתב, ואילו ליאור התמודד בפעם הראשונה עם כל אותיות האלף בית. אני מעבירה אצבע על הקלף, מראה את המסלול והוא רותב אחר. כאשר הקלפים היו מוכנים שיחקנו משחק זוגות ונהנינו.
צלצלתי לקבוע פגישה נוספת והופתעתי לשמוע שליאור קורא!!!
הפתעתי היתה מוחלטת. אמא של ליאור ספרה שזו הפעם הראשונה שהוא לא נבהל מקריאה של הוראות בדף שחילקה המורה.
במקביל, היא מספר בהתרגשות שהתנהגותו בכיתה השתפרה פלאים. כאילו נולד לה ליאור חדש!!!
עכשיו ליאור משתף פעולה, מבצע את המשימות המוטלות עליו. המחסום הכבד שהעיק עליו, המחשבה שהוא היחיד בעולם שלא מלחיח לקרוא התמוססה. עכשיו גם מסתבר שהוא ילד מאוד מוכשר. לפעמים, אנחנו המבוגרים לא מסוגלים להבין איזה עלבון ילד חווה שהוא לא מצליח במשימות שילדים אחרים מבצעים בקלות.
במחשבה לאחור היה לליאור מזל. אני מרגישה שהצלתי אותו ממסלול ידוע מראש של תסכול, התנהגות לא הולמת, עונשים ובריחה.
לי היתה הנאה מההזדמנות המיוחדת שזומנה לי. תודה!
גשר לקריאה

על התכנית: תכנית טיפולית מיוחדת לילדים מתקשים בלימוד הקריאה. התכנית מבוססת על כ-8 פגישות עם הילד ועם אחד ההורים, שהופך שותף לחווית הלימוד. בכל פגישה מתקדם הילד שלב לקראת קריאה שוטפת ומקבל תכנית אימון יומיומי בעזרת התוכנות שלנו. בפגישה אנו שמים דגש חזק על התיידדות והסבה הנאה, שבלעדיה, כך אנו מאמינים, אין לימוד משמעותי.

אז למה לוותר אם אפשר להתקדם? ילדים המתקשים בקריאה אינם יכולים ליהנות מבית הספר כשאר הילדים ועלולים להפסיק לשתף פעולה עם בית הספר. עם זאת, כדאי שכל הורה ידע שאסור להתייאש. השיטה שפיתחנו היא דרך מצויינת, נעימה ומבטיחה להתגבר על הבעיה וזאת במחיר סביר. גם אם המסע מייגע לעיתים, התוכנות מאפשרות להורים ליצור חווית לימוד כיפית בסביבה תומכת וסובלנית של המשפחה. ה"משולש" הנוצר בין הורה-ילד-מחשב הופך את ההורה לשותף בחווית הלימוד. אנו מבטיחים שבטחונו העצמי של הילד יתחזק והוא יצליח במשימה".

ליאור: שמי ליאור ויש לי אח תאום.
בכיתה א' חשתי קנאה, כי אני לא הצלחתי בכלל להבין איך קוראים ואיך כותבים את האותיות. המחשבה שלעולם לא אצליח ללמוד לקרוא, העציבה האותי מאוד.
המורה בכיתה א', לצערי,לא הבינה למה אני מציק בכיתה. זה לא כי אני ילד רע - באמת היה לי רע ומתסכל...
כשרחל הביאה לנו בפעם הראשונה את התוכנה אותיות הפלא, הייתי בטוח שאני משחק. בלי משים העמסתי בטבעיות אותיות לתוך קרון הרכבת ופתאום מצאתי את עצמי כותב וקורא בלי להרגיש. כיום אני בכיתה ב' - והתחלתי לקרא כמו כל הילדים.


אמא של ליאור: שנתו הראשונה של בני בכיתה א' היתה חוויה די טראומטית עבורנו. הילד מתוסכל , כעוס ומושפל. לא ידעתי מה לעשות! בסתר ליבי כבר ויתרתי שיישאר בבית. העדפתי אנלפבית מאושר מאשר תלמיד מתוסכל. רחל פשוט עשתה מהפך: תודה לאל הילד לומד לקרוא ומוכן להתמודד ללא חשש.התנהגותו השתנתה פלאים. פשוט קיבלתי את בני מחדש! אמהות לילדים שמתקשים בקריאה - אשמח להמליץ לכם על אימון הקריאה החוויתי.
אל תהססו להתקשר ונספר לכם:


רחל, מפעילת התכנית: 04-9947780 054-4212942לאותיות הפלא - דף ראשי

  מי אנחנו?     צור קשר  

  054-4212-942